Háromfázisú elektromos motor: 1AL-71M1-4, 0,25 kW
| Alapvető műszaki adatok | |
| Motortípus | 1AL-71M1-4 |
| Névleges teljesítmény (kW) | 0,25 |
| Vázméret (mm) | 71 |
| Pólusok száma | 4 |
| Névleges fordulatszám (ford./perc) | 1340 |
| Frekvencia (Hz) | 50 |
| Elektromos paraméterek | |
| Névleges feszültség (V) | 230/400 |
| Kapcsolás | △/Y |
| Névleges áram 230 V (A) | 1,30 |
| Névleges áram 400 V (A) | 0,75 |
| Hatásfok 100%-os terhelésnél (%) | 65 |
| Teljesítménytényező 100%-os terhelésnél | 0,74 |
| Indítási és nyomatékjellemzők | |
| Indítónyomaték aránya (LRT/RLT) | 2,2 |
| Billenőnyomaték aránya (BDT/RLT) | 2,1 |
| Indítóáram aránya (LRA/RLA) | 5,2 |
| Rotor tehetetlenségi nyomatéka (kg·m²) | 0,0008 |
| Alkalmazandó szabványok | |
| Specifikáció | IEC60034-1 |
| Vizsgálat | IEC60034-2 |
| Zaj | IEC60034-9 |
| Rezgés | IEC60034-14 |
| Szerkezeti és üzemi adatok | |
| Beépítési forma | B3, B5, B14, B14B, B34, B35 |
| Üzemmód | S1 (S2, S3, S4 – S9 opcionális) |
| Terheléstípus | Parabolikus vagy lineáris görbe |
| Védettségi fokozat | IP55 |
| Szigetelési osztály | F |
| Hőmérséklet-emelkedési osztály | B |
| Hűtési mód | IC411 |
| Indítási mód | DOL, VFD, lágyindító |
| Forgásirány | Mindkettő |
| Rezgés (mm/s) | 2,8 |
| Kábelbevezetések | 2-M20X1.5 |
| Üzemi feltételek | |
| Környezeti hőmérséklet-tartomány | +65°C |
| Maximális telepítési magasság | legfeljebb 1000 m |
| Csomagolás és méretek | |
| Csomagolási méretek (mm) | 260*170*215 |
| Csomagtömeg (kg) | 6 |
| Csapágyak és kenés | |
| DE/NDE csapágyak | 6202-2Z/6202-2Z |
| Kenőanyag | 2. számú lítiumbázisú kenőzsír (hőmérsékleti osztály) |
71 mm-es vázméret tiszta beépítéshez és megbízható működéshez
Az 1AL-71M1-4 elektromos motor az 1AL OPTIMAL sorozat háromfázisú aszinkron motorja, 0,25 kW teljesítménnyel, 230/400 V névleges feszültséggel és delta/csillag kapcsolással. 50 Hz frekvencián 1340 ford./perc névleges fordulatszámot ér el, és 4 pólusú kivitelű. A 71 mm-es váz, vagyis a 71 mm-es tengelymagasság olyan gépekhez megfelelő, ahol kompakt hajtásbeépítésre van szükség, miközben már szélesebb körű ipari feladatokhoz használható teljesítményszintre van igény. A modell jól integrálható olyan technológiákba, ahol pontos szerelés, rendszeres munkaciklus és stabil mechanikai erőátvitel szükséges.
A gyakorlatban az 1AL-71M1-4 adagolóberendezésekben, szállítószalagokon, címkézőmodulokban, csomagolósorokon, válogatómechanizmusokban, adagolóegységekben, kisebb keverőegységekben, ventilátorokban, szivattyúmodulokban, zárórendszerekben, laboratóriumi berendezésekben és különféle automatizálási munkaállomásokon használható. Az ilyen egységekben fontos, hogy a motor ne legyen szükségtelenül nagy, egyenletesen járjon, és megbízhatóan alkalmazható legyen mind ismételt indítású gépekben, mind folyamatos üzemben működő berendezésekben.
Elektromos adatok és működés üzemi terhelés alatt
A motor névleges árama 1,30 A 230 V-on és 0,75 A 400 V-on. Hatásfoka 65 %, teljesítménytényezője 0,74, ami ebben a teljesítménytartományban fontos adat stabil és gazdaságos hajtás tervezésekor. Az indítónyomaték 2,2-es, a billenőnyomaték 2,1-es és az indítóáram 5,2-es aránya világos képet ad a tervezőnek a motor indításkor és terhelés alatt mutatott viselkedéséről. Kisebb gépeknél az indítás gyakran döntő, különösen akkor, ha több hajtás rendszeresen indul vagy ha szükség van sima, felesleges ütések nélküli gyorsításra.
Az 1AL-71M1-4 modell parabolikus vagy lineáris terhelési karakterisztikájú terheléshez készült. Ez praktikus olyan gépekben, ahol a terhelés a mechanizmus mozgása vagy a feldolgozott anyag szerint változik. Fontos továbbá a 0,0008 kg·m² rotor-tehetetlenségi nyomaték, amely jó reakciót támogat ismételt indításokkal, rövidebb ciklusokkal vagy rendszeres léptetett előtolással működő berendezésekben. Az ilyen alkalmazásokban lényeges, hogy a hajtás kiszámíthatóan reagáljon, és a sor mechanikája szükségtelen zavarok nélkül működjön.
A mindennapi üzemben kezelhető körülmények
Egy ipari villanymotornak az ideálistól eltérő körülmények között is megbízhatóan kell működnie. Az 1AL-71M1-4 IP55 védettséggel rendelkezik, ezért alkalmas olyan környezetbe, ahol por, finom szennyeződés vagy fröccsenő víz fordul elő. Ez fontos csomagolástechnikában, anyagmozgatásban, valamint szerviz- és termelési egységekben, ahol a motor hosszú ideig egy gép részeként működik. A stabil hőviszonyokat IC411 hűtés biztosítja. A motor F szigetelési osztályt és B hőmérséklet-emelkedési osztályt használ, ami megfelelő alapot teremt a rendszeres ipari üzemhez.
Legfeljebb +65 °C környezeti hőmérsékleten és legfeljebb 1000 m telepítési magasságon üzemeltethető. Az 1,0 szerviztényező és az S1, S2, S3, S4-S9 üzemmódok folyamatos és szakaszos munkaciklusban egyaránt lehetővé teszik a használatot. Az 55 dB(A) zajszint kedvező olyan technológiákhoz, ahol fontos az egyenletes működés és a munkahely kisebb akusztikai terhelése. Az 2,8 mm/s rezgés A osztályban segít fenntartani a teljes egység stabil mechanikai működését. A motor mindkét forgásirányban működhet, ami bővíti a felhasználást irányváltó mechanizmusokban és kétirányú adagolórendszerekben.
Csapágyazás, kiegyensúlyozás és vezérlési lehetőségek
A DE és az NDE oldalon egyaránt 6202-2Z csapágyak találhatók. A kenést a megfelelő hőmérsékleti osztályú 2. számú lítiumbázisú zsír biztosítja. A fél reteszes kiegyensúlyozás fontos szíjtárcsák, tengelykapcsolók és más erőátviteli elemek szerelésekor, ahol számít az egyenletes és nyugodt járás. A motor alkalmas DOL közvetlen indításra, továbbá frekvenciaváltós vagy lágyindítós vezérlésre. Ez lehetővé teszi egyszerű közvetlen indítás vagy a gyorsítás és az üzem pontosabb, a konkrét gép igényeihez igazított szabályozásának választását.
Az 1AL OPTIMAL a VYBO Electric egyik legnagyobb darabszámban értékesített sorozata, több mint 30 000 telepített egységgel az iparban. Az elektromos csatlakozáshoz a motor 2-M20X1.5 kábelbevezetéssel rendelkezik. A 6 kg csomagolt tömeg és a 260 × 170 × 215 mm csomagolási méret megkönnyíti a kezelést telepítés, tárolás és szerviz során. Az 1AL OPTIMAL sorozat régóta népszerű nagyon jó ár-érték aránya, bevált minősége és gyors üzembe helyezése miatt. Az iparban több mint 30 000 telepített egység található, a sorozat pedig széles körű kompatibilitásáról is ismert. A telepítés során az IM B3, IM B35, IM B5, IM B14, IM B34 kivitelek használhatók. Az 1AL-71M1-4 modell ezért kiváló választás olyan üzemekhez, amelyek kompakt villanymotort, IP55 védelmet, megbízható működést és mindennapi ipari munkára kész műszaki paramétereket igényelnek.





