Háromfázisú elektromos motor: 1AL-71M1-6, 0,18 kW
| Alapvető műszaki adatok | |
| Motortípus | 1AL-71M1-6 |
| Névleges teljesítmény (kW) | 0,18 |
| Vázméret (mm) | 71 |
| Pólusok száma | 6 |
| Névleges fordulatszám (ford./perc) | 870 |
| Frekvencia (Hz) | 50 |
| Elektromos paraméterek | |
| Névleges feszültség (V) | 230/400 |
| Kapcsolás | △/Y |
| Névleges áram 230 V (A) | 1,22 |
| Névleges áram 400 V (A) | 0,7 |
| Hatásfok 100%-os terhelésnél (%) | 56 |
| Teljesítménytényező 100%-os terhelésnél | 0,66 |
| Indítási és nyomatékjellemzők | |
| Indítónyomaték aránya (LRT/RLT) | 2 |
| Billenőnyomaték aránya (BDT/RLT) | 1,9 |
| Indítóáram aránya (LRA/RLA) | 4 |
| Rotor tehetetlenségi nyomatéka (kg·m²) | 0,0011 |
| Alkalmazandó szabványok | |
| Specifikáció | IEC60034-1 |
| Vizsgálat | IEC60034-2 |
| Zaj | IEC60034-9 |
| Rezgés | IEC60034-14 |
| Szerkezeti és üzemi adatok | |
| Beépítési forma | B3, B5, B14, B14B, B34, B35 |
| Üzemmód | S1 (S2, S3, S4 – S9 opcionális) |
| Terheléstípus | Parabolikus vagy lineáris görbe |
| Védettségi fokozat | IP55 |
| Szigetelési osztály | F |
| Hőmérséklet-emelkedési osztály | B |
| Hűtési mód | IC411 |
| Indítási mód | DOL, VFD, lágyindító |
| Forgásirány | Mindkettő |
| Rezgés (mm/s) | 2,8 |
| Kábelbevezetések | 2-M20X1.5 |
| Üzemi feltételek | |
| Környezeti hőmérséklet-tartomány | +65°C |
| Maximális telepítési magasság | legfeljebb 1000 m |
| Csomagolás és méretek | |
| Csomagolási méretek (mm) | 260*170*215 |
| Csomagtömeg (kg) | 6 |
| Csapágyak és kenés | |
| DE/NDE csapágyak | 6202-2Z/6202-2Z |
| Kenőanyag | 2. számú lítiumbázisú kenőzsír (hőmérsékleti osztály) |
VYBO Electric 1AL-71M1-6 motor stabil 6 pólusú működéshez
A 1AL-71M1-6 villanymotor 0,18 kW teljesítményű, 50 Hz frekvencián és 870 ford./perc névleges fordulatszámmal működik. A 6 pólusú kialakítás ott előnyös, ahol nyugodtabb futásra és pontosabb mozgásvezérlésre van szükség, feleslegesen gyors hajtásreakció nélkül. A 230/400 V névleges feszültség △/Y kapcsolással megkönnyíti az integrálást a szabványos háromfázisú rendszerekbe. Az 1,22 A 230 V-on és 0,7 A 400 V-on névleges áram segít a tápellátás, védelem és vezérlés méretezésében kompakt technológiákban. A gyakorlatban ez a motor ott teljesít jól, ahol a hajtástól rendszeres, tiszta működést és kis helyigényt várnak el.
Indítás, vezérlés és üzemmód
Indításkor az indítónyomaték aránya 2, a maximális nyomaték aránya 1,9. Ez biztos indítást jelent akkor is, amikor a berendezésnek rángatás nélkül kell leküzdenie a kezdeti ellenállást. A 4-es indítóáram-arány segít az induláskori hálózati terhelés becslésében is. A motor alkalmas közvetlen DOL indításra, frekvenciaváltós vezérlésre és lágyindítós működésre, így egyszerű és szabályozott hajtásokban egyaránt használható. Jó választás például helyi elszívórendszerek ventilátoraihoz, szállítószalagokhoz, adagolóegységekhez, kisebb munkaterhelésű keverőkhöz, válogatómechanizmusokhoz, csomagológépekhez, egyszerű szivattyúrendszerekhez, légkezelő egységekhez, műhelygépek előtolásaihoz és tisztítástechnológiákhoz. Az S1, S2, S3 és S4-S9 üzemmódok folyamatos és megszakított ciklusú működést is lehetővé tesznek a sor jellegétől függően.
A fordulatszám és a tehetetlenség jelentősége a tényleges üzemben
A 870 ford./perc névleges fordulatszám nyugodtabb munkaritmust eredményez, ami előnyös ott, ahol a berendezésnek nem hirtelen, hanem egyenletesen és ismételhetően kell működnie. A 0,0011 kg·m² rotor tehetetlenségi nyomaték gyors reakciót támogat indításkor és vezérlési változásoknál, felesleges lomhaság nélkül. Lineáris vagy parabolikus terhelési görbe mellett a motor kiszámíthatóan viselkedik és jól illeszkedik azokhoz a hajtásokhoz, ahol egész műszakon át fontos a stabil működés. Mindkét irányú forgás lehetséges, ami kibővíti a felhasználást irányváltási feladatoknál vagy olyan konstrukciókban, ahol a forgásirányt csak a berendezés összeszerelésekor határozzák meg.
Védelem, hűtés és tartósság
Ipari működésnél fontos az IP55 védettség. Ez a szint segít poros, normál üzemi páratartalmú vagy szórt szennyeződéseket tartalmazó környezetekben. Az IC411 hűtés stabil hőháztartást támogat normál működés során, az F szigetelési osztály és a B hőmérséklet-emelkedés pedig megfelelő tartalékot biztosít hosszú távú használathoz. A motor legfeljebb +65 °C környezeti hőmérsékletre és 1000 m magasságig készült. Az A rezgési osztály és a 2,8 mm/s rezgésérték segít a nyugodt mechanikai futás fenntartásában, ami fontos a pontosabb gépszerelés és a kapcsolódó technológiai részek védelme szempontjából. Az 1AL OPTIMAL platformban a VYBO Electric kompakt méreteket ötvöz bevált minőséggel és hatékony hűtésre fejlesztett konstrukcióval.
Mechanikai kialakítás és szervizmegbízhatóság
A 71 mm-es keretméret megkönnyíti a használatot olyan gépekben, ahol minden centiméter szerelési hely számít. A konstrukció 2-M20X1.5 kábelbevezetést tartalmaz, amelyek egyszerűsítik a rendezett elektromos bekötést. A fél retesszel végzett kiegyensúlyozás segít biztonságos kapcsolatot kialakítani a gép mechanikai rendszerével. A DE és NDE oldalon 6202-2Z csapágyakat használnak, 2. számú lítiumbázisú zsírral kenve, ami stabil működést támogat normál ipari terhelés mellett. A 6 kg csomagolt tömeg és a 260 × 170 × 215 mm csomagolási méret megkönnyíti a kezelést tárolás, szállítás és szerelésre előkészítés során. A villanymotor önálló gépekhez és sorozatgyártású berendezésekhez is alkalmas, ahol fontos a megbízható rögzítés és az egyszerű gyártási integráció.
Gyakorlati jelentőség a technológiában
Az 1AL-71M1-6 villanymotor olyan alkalmazásokhoz készült, amelyek kompakt, háromfázisú, 6 pólusú hajtást, IP55 védettséget és rugalmas vezérlést igényelnek. Jól illeszkedik termelőegységekhez, épületgépészeti berendezésekhez és ipari egységekhez, ahol fontos a nyugodt futás, a kétirányú működés és az egyszerű üzembe helyezés. Az 1AL OPTIMAL sorozatnál a VYBO Electric a kiváló ár-érték arányra, gyors üzembe helyezésre és széles ipari felhasználhatóságra helyezi a hangsúlyt. Az eredmény olyan motor, amely felesleges bonyolultság nélkül biztos alapot nyújt a technológia mindennapi működéséhez.





