Háromfázisú elektromos motor: 1AL-132M1-6, 4 kW
| Alapvető műszaki adatok | |
| Motortípus | 1AL-132M1-6 |
| Névleges teljesítmény (kW) | 4 |
| Vázméret (mm) | 132 |
| Pólusok száma | 6 |
| Névleges fordulatszám (ford./perc) | 960 |
| Frekvencia (Hz) | 50 |
| Elektromos paraméterek | |
| Névleges feszültség (V) | 400/690 |
| Kapcsolás | △/Y |
| Névleges áram 380 V (A) | 9,5 |
| Névleges áram 400 V (A) | 9,03 |
| Névleges áram 415 V (A) | 8,65 |
| Névleges áram 690 V (A) | 5,23 |
| Hatásfok 100%-os terhelésnél (%) | 82 |
| Hatásfokosztály | nincs IE-besorolás |
| Teljesítménytényező 100%-os terhelésnél | 0,76 |
| Indítási és nyomatékjellemzők | |
| Indítónyomaték aránya (LRT/RLT) | 2,1 |
| Billenőnyomaték aránya (BDT/RLT) | 2,1 |
| Indítóáram aránya (LRA/RLA) | 6,5 |
| Rotor tehetetlenségi nyomatéka (kg·m²) | 0,0357 |
| Alkalmazandó szabványok | |
| Specifikáció | IEC60034-1 |
| Vizsgálat | IEC60034-2 |
| Zaj | IEC60034-9 |
| Rezgés | IEC60034-14 |
| Szerkezeti és üzemi adatok | |
| Beépítési forma | B3, B5, B14, B14B, B34, B35 |
| Üzemmód | S1 (S2, S3, S4 – S9 opcionális) |
| Terheléstípus | Parabolikus vagy lineáris görbe |
| Védettségi fokozat | IP55 |
| Szigetelési osztály | F |
| Hőmérséklet-emelkedési osztály | B |
| Hűtési mód | IC411 |
| Indítási mód | DOL, VFD, lágyindító |
| Forgásirány | Mindkettő |
| Rezgés (mm/s) | 2,8 |
| Kábelbevezetések | 2-M32X1.5 |
| Üzemi feltételek | |
| Környezeti hőmérséklet-tartomány | +65°C |
| Maximális telepítési magasság | legfeljebb 1000 m |
| Csomagolás és méretek | |
| Csomagolási méretek (mm) | 540*290*340 |
| Csomagtömeg (kg) | 50 |
| Csapágyak és kenés | |
| DE/NDE csapágyak | 6308-2Z/6308-2Z |
| Kenőanyag | 2. számú lítiumbázisú kenőzsír (hőmérsékleti osztály) |
1AL-132M1-6 elektromos motor precíz háromfázisú integrációhoz
A VYBO Electric 1AL-132M1-6 elektromos motorja egy 6 pólusú háromfázisú modell 400/690 V névleges feszültséggel, 50 Hz frekvenciával és 960 ford./perc névleges fordulatszámmal. Éppen ez a kombináció határozza meg az üzemi karakterét. A motor olyan helyekre alkalmas, ahol a hajtásnak simán, szükségtelenül gyors indítás nélkül és az egész műszak alatt nyugodt üzemben kell működnie. A stabil ritmust igénylő berendezésekben ez a működés indításkor és hosszú távú terhelés alatt egyaránt praktikus. A 4 kW teljesítmény jó alapot ad ennek a kivitelnek olyan technológiákban, ahol a hajtástól folyamatos működést és a gép mechanikai részével való megbízható együttműködést várnak.
A delta/csillag kapcsolás megkönnyíti a standard ipari rendszerekbe való integrálást. Az elektromos motor alkalmas DOL indításra, frekvenciaváltós szabályozásra és lágyindítóval történő üzemre is. Ez akkor fontos, amikor az egyik alkalmazás egyszerű közvetlen csatlakozást, a másik pedig kíméletesebb indítást vagy szabályozott működést igényel. A gyakorlatban ez kibővíti a használati lehetőségeket azokban a technológiákban, ahol az üzemmód, az indítási feltételek vagy a folyamat simaságára vonatkozó követelmények változnak.
Mit nyújt ez a modell valós üzemben
A 6 pólusú, 960 ford./perc fordulatszámú kivitel természetesen illik olyan berendezésekhez, ahol a mozgásnak egyértelműnek és kiegyensúlyozottnak kell lennie. Ezért az 1AL-132M1-6 elektromos motor jól alkalmazható például keringető szivattyúkban, keverőtartályokban, légkezelő egységekben, dobmechanizmusokban, szalagos szállítókban, szűrőegységekben, szárítóegységekben, csomagolóállomásokon, elszívórendszerekben és válogatótechnológiákban. Egyes üzemekben előnyt jelent a nyugodtabb járás egyenletes terhelés mellett. Másokban az, hogy a motor jól reagál a frekvenciaváltós szabályozásra, és segít a hajtást jobban a berendezés üzemi ciklusához igazítani.
A motor parabolikus vagy lineáris terhelési görbére készült, így állandó ellenállású alkalmazásokhoz és olyan folyamatokhoz is alkalmas, ahol a terhelés a munkapont szerint változik. Ventilációs és szivattyús alkalmazásokban ez fontos a rendszer stabilitása szempontjából. Szállításnál és keverésnél a rendszeres mechanikai viselkedés szempontjából fontos. A rotor 0,0357 kg·m² tehetetlenségi nyomatéka kiegyensúlyozott választ támogat indítás és szabályozás közben. A hajtás ezért nem érződik feleslegesen keménynek, ugyanakkor nem veszít egyértelmű reakciójából az üzemi állapot változásakor.
Indítás, nyomaték és elektromos viselkedés
Indításkor a motor indítónyomaték-aránya 2,1. Ez segít leküzdeni a berendezés kezdeti ellenállását bizonytalan felfutás nélkül. A 2,1 billenőnyomaték-arány stabil működést támogat, amikor a terhelés változik vagy rövid ideig ingadozik. A 6,5 indítóáram-arány fontos a védelem tervezéséhez és az elektromos ág helyes méretezéséhez. A névleges áram 9,5 A 400 V mellett. Ezek az adatok segítik a kapcsolószekrény, a védelmi elemek és az üzembe helyezés konkrét módjának megtervezését.
Az 1,0 szerviztényező stabil, névleges feltételek melletti üzemnek felel meg. Az S1, S2, S3 és S4-S9 üzemmódok széles alkalmazási tartományt adnak ennek a modellnek. A konkrét technológia beállításától függően folyamatos üzemben és szakaszos ciklusokban is működhet. Ismételt indítású berendezéseknél ez minden következő ciklus megbízhatósága szempontjából fontos. Folyamatosan működő soroknál a hosszú távú üzemi stabilitást támogatja.
Mechanikai kialakítás és telepítési felkészültség
A 132 mm vázméret szilárd alapot biztosít ipari berendezésekhez, ahol a motortól rendszeres terhelhetőséget és mechanikai stabilitást várnak. A DE és NDE oldalra egyaránt 6308-2Z csapágyakat szerelnek, amelyek megbízható rotorfelfekvést biztosítanak a mindennapi üzemben. A 2. számú lítiumbázisú zsír alkalmas a szokásos ipari körülményekhez. A fél retesszel végzett kiegyensúlyozás megkönnyíti a szíjtárcsához, tengelykapcsolóhoz vagy más hajtáselemhez való helyes csatlakoztatást.
A kialakítás 2-M32X1.5 kábelbevezetőt tartalmaz, ami segíti a rendezett tápellátási bekötést. A motor mindkét irányban forgatható, így olyan berendezésekhez is jól alkalmazkodik, ahol a hajtás végleges elrendezése csak a telepítéskor dől el. A 50 kg csomagolt tömeg és az 540 × 290 × 340 mm csomagméret megkönnyíti a mozgatás, tárolás és technológiába történő beépítés előkészítésének tervezését.
Tartósság és munkakörülmények
A motor IP55 védettséggel és IC411 hűtéssel működik. Ez támogatja a használatot normál ipari környezetben, ahol por, üzemi nedvesség és hosszabb munkaciklusok fordulnak elő. Az F szigetelési osztály és a B hőmérséklet-emelkedés megbízható hőháztartást támogat. A modell legfeljebb +65 °C környezeti hőmérsékletre és 1000 m magasságig készült. Az 2,8 mm/s rezgés A rezgési osztály mellett hozzájárul a sima járáshoz, ami különösen fontos, ha a motor a technológia precízebb részeivel működik együtt.
Az 1AL OPTIMAL platformon ez a modell professzionális megoldást jelent széles ipari felhasználásra. A sorozat kisfeszültségű, alumíniumházas platformként készült, gyors üzembe helyezésre, bevált minőségre és nagyon jó ár-érték arányra helyezve a hangsúlyt. Az IM B3, IM B35, IM B5, IM B14 és IM B34 szerelési kivitelek igény szerint elérhetők.
Kiegyensúlyozott hajtás rendszeres üzemi ciklusú technológiákhoz
Az 1AL-132M1-6 elektromos motor olyan helyekre alkalmas, ahol sima működést, szilárd mechanikai megoldást és megbízható elektromos integrációt várnak a hajtástól. A stabil munkaritmust hangsúlyozó technológiákban biztonságot ad indításkor, jól szabályozható, és kialakítása megfelel a mindennapi ipari használatnak.





