Háromfázisú elektromos motor: 1AL-132S-6, 3 kW
| Alapvető műszaki adatok | |
| Motortípus | 1AL-132S-6 |
| Névleges teljesítmény (kW) | 3 |
| Vázméret (mm) | 132 |
| Pólusok száma | 6 |
| Névleges fordulatszám (ford./perc) | 960 |
| Frekvencia (Hz) | 50 |
| Elektromos paraméterek | |
| Névleges feszültség (V) | 230/400 |
| Kapcsolás | △/Y |
| Névleges áram 230 V (A) | 12,23 |
| Névleges áram 400 V (A) | 7,03 |
| Hatásfok 100%-os terhelésnél (%) | 81 |
| Teljesítménytényező 100%-os terhelésnél | 0,76 |
| Indítási és nyomatékjellemzők | |
| Indítónyomaték aránya (LRT/RLT) | 2,1 |
| Billenőnyomaték aránya (BDT/RLT) | 2,0 |
| Indítóáram aránya (LRA/RLA) | 6,5 |
| Rotor tehetetlenségi nyomatéka (kg·m²) | 0,0286 |
| Alkalmazandó szabványok | |
| Specifikáció | IEC60034-1 |
| Vizsgálat | IEC60034-2 |
| Zaj | IEC60034-9 |
| Rezgés | IEC60034-14 |
| Szerkezeti és üzemi adatok | |
| Beépítési forma | B3, B5, B14, B14B, B34, B35 |
| Üzemmód | S1 (S2, S3, S4 – S9 opcionális) |
| Terheléstípus | Parabolikus vagy lineáris görbe |
| Védettségi fokozat | IP55 |
| Szigetelési osztály | F |
| Hőmérséklet-emelkedési osztály | B |
| Hűtési mód | IC411 |
| Indítási mód | DOL, VFD, lágyindító |
| Forgásirány | Mindkettő |
| Rezgés (mm/s) | 2,8 |
| Kábelbevezetések | 2-M32X1.5 |
| Üzemi feltételek | |
| Környezeti hőmérséklet-tartomány | +65°C |
| Maximális telepítési magasság | legfeljebb 1000 m |
| Csomagolás és méretek | |
| Csomagolási méretek (mm) | 500*290*340 |
| Csomagtömeg (kg) | 38 |
| Csapágyak és kenés | |
| DE/NDE csapágyak | 6308-2Z/6308-2Z |
| Kenőanyag | 2. számú lítiumbázisú kenőzsír (hőmérsékleti osztály) |
1AL-132S-6 elektromos motor IP55 védelemmel a sima ipari működéshez
A VYBO Electric 1AL-132S-6 elektromos motorja egy 6 pólusú háromfázisú motor olyan technológiákhoz, ahol a hajtásnak egyenletesen, megbízhatóan és feleslegesen hirtelen mechanikai reakciók nélkül kell működnie. A 3 kW teljesítmény és az 50 Hz frekvencián elérhető 960 ford./perc névleges fordulatszám olyan üzemi profilt ad, amely megfelelő az egész műszak során stabil teljesítményátvitelt és nyugodtabb működést igénylő berendezésekhez. A modell jól alkalmazható ventilátorokban, HVAC-egységekben, keringető szivattyúkban, szállítószalagokban, keverőkben, szűrőberendezésekben, csomagológépekben, válogatósorokban, szárítómodulokban és teljes levegő- vagy folyadékkeringető technológiai rendszerekben. Ezekben az alkalmazásokban különösen fontos, hogy a motor egyenletes tempót tartson és jól együttműködjön a csatlakoztatott mechanikával.
Robusztus felépítés mindennapi terheléshez
A 132 mm-es vázméret szilárd alapot ad a motornak a rendszeres ipari használathoz. Nem csupán magukról a méretekről van szó. Ennél a méretnél fontos, hogy a hajtás hosszabb üzem, indítások és a munkaciklus ismétlődő terhelése mellett is kellően stabil maradjon. A DE és NDE oldalon egyaránt 6308-2Z csapágyakat alkalmaznak, amelyek megbízható rotorfelfekvést és sima mechanikai járást támogatnak. A 2. számú lítiumbázisú zsír normál ipari körülményekhez megfelelő. A fél retesszel végzett kiegyensúlyozás megkönnyíti a szíjtárcsához, tengelykapcsolóhoz vagy más hajtáselemhez való helyes csatlakozást, így a motor különböző összeállításokba természetesen integrálható a mechanikai kapcsolat felesleges kompromisszumai nélkül.
A kialakítás 2-M32X1.5 kábelbevezetőt tartalmaz, ami megkönnyíti a tápellátás rendezett bevezetését a kapocsdobozhoz. A motor mindkét irányban forgatható, ezért olyan berendezésekhez is alkalmas, ahol a hajtás végleges elrendezése csak a technológia telepítésekor vagy üzembe helyezésekor dől el. A 38 kg-os csomagolt tömeg és az 500 × 290 × 340 mm-es csomagméret praktikus adat a tárolás, szállítás és gépbe történő beépítés tervezéséhez.
Védelem és stabilitás az üzemi környezetben
Ipari körülmények között nemcsak a teljesítmény számít, hanem a szokásos üzemi hatásokkal szembeni ellenállás is. Az IP55 védettség segít megóvni a motor belső részeit a portól és az üzemi nedvességtől, ami fontos gyártócsarnokokban, műszaki helyiségekben és épületgépészeti berendezésekben. Az IC411 hűtés tartós terhelés mellett is támogatja a stabil hőháztartást. Az F szigetelési osztály és a B hőmérséklet-emelkedés megfelelő alapot ad a megbízható mindennapi működéshez. A motor legfeljebb +65 °C környezeti hőmérsékletre és 1000 m magasságig készült, így standard és melegebb munkakörülmények között is jól teljesít.
A simább működést 2,8 mm/s rezgéssebesség és A rezgési osztály támogatja. Ez különösen fontos olyan összeállításokban, ahol a hajtáshoz precízebb mechanikai részek kapcsolódnak, például adagolás, szűrés, szállítás vagy az anyag egyenletes mozgatása során egy technológiai vonalon. A 69 dB(A) zajszint megfelel ennek a kivitelnek az ipari jellegéhez, és kiegyensúlyozott üzemi profilt támogat.
Szabályozás, indítás és elektromos csatlakozás
Az 1AL-132S-6 elektromos motor 230/400 V névleges feszültséggel és delta/csillag kapcsolással működik. A névleges áram 12,23 A 230 V mellett és 7,03 A 400 V mellett, ami segíti a tápellátás, a védelem és a vezérlőelemek helyes méretezését. A motor alkalmas közvetlen indításra, frekvenciaváltós szabályozásra és lágyindítóval történő üzemre. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy egyszerűbb fix hajtásokban és olyan technológiákban is használható, ahol előnyös a kíméletesebb indítás vagy a munkaritmus jobb illesztése a folyamathoz.
A 2,1 indítónyomaték-arány segít a motornak leküzdeni a berendezés kezdeti ellenállását bizonytalan gyorsulás nélkül. A 2,0 billenőnyomaték-arány változó terhelés mellett is támogatja az üzemi stabilitást. A 6,5 indítóáram-arány fontos a teljes rendszer elektromos méretezésénél, különösen akkor, ha a motor ismételt indításokkal működő sor része. Az S1, S2, S3 és S4-S9 üzemmódok jó felhasználhatóságot adnak a modellnek folyamatos és szakaszos üzemben a berendezés jellegétől függően.
Mit jelent a 3 kW a valós technológiában
A 3 kW teljesítmény a 6 pólusú kivitelben olyan üzemi karaktert ad, amely ott megfelelő, ahol a technológiának stabilan és szükségtelen kapkodás nélkül kell működnie. A 960 ford./perc névleges fordulatszám támogatja a ventilátorok, szivattyúk és keverők egyenletes működését. Szállító- és válogatóberendezésekben segít fenntartani a kiszámítható mechanikai mozgást. Csomagoló- és szűrőegységekben egy ilyen motor jól illeszkedik a rendszerességet és megbízhatóságot igénylő folyamatokhoz. A rotor 0,0286 kg·m² tehetetlenségi nyomatéka kiegyensúlyozott választ támogat indításkor és szabályozás közben. A motor parabolikus vagy lineáris terhelési görbére készült, így természetesen illik állandó ellenállású berendezésekhez és olyan alkalmazásokhoz is, ahol a terhelés a munkapont szerint változik.
A 0,76 teljesítménytényező és a 81 % hatásfok fontos a berendezés műszaki méretezéséhez és üzemének tervezéséhez. A VYBO Electric 1AL OPTIMAL sorozatában ezek professzionális, alumíniumházas kisfeszültségű elektromos motorok széles ipari felhasználásra, gyors üzembe helyezéssel, nagyon jó ár-érték aránnyal és a gyakorlatban bevált minőséggel.
Motor, amely jól illeszkedik a termelés rendszeres működéséhez
Az 1AL-132S-6 elektromos motor 3 kW teljesítményt, 960 ford./perc névleges fordulatszámot, IP55 védettséget és rugalmas szabályozhatóságot kombinál. Olyan üzemekhez alkalmas, ahol robusztus 6 pólusú hajtásra, kifinomult járásra, megbízható indításra és jó mindennapi ipari használhatóságra van szükség. Ezzel a modellel a VYBO Electric olyan megoldást kínál, amely természetesen illeszkedik a stabilitást, sima működést és hosszú távú üzembiztonságot hangsúlyozó technológiákba.





