Háromfázisú elektromos motor: 1AL-80M1-4, 0,55 kW
| Alapvető műszaki adatok | |
| Motortípus | 1AL-80M1-4 |
| Névleges teljesítmény (kW) | 0,55 |
| Vázméret (mm) | 80 |
| Pólusok száma | 4 |
| Névleges fordulatszám (ford./perc) | 1390 |
| Frekvencia (Hz) | 50 |
| Elektromos paraméterek | |
| Névleges feszültség (V) | 230/400 |
| Kapcsolás | △/Y |
| Névleges áram 230 V (A) | 2,50 |
| Névleges áram 400 V (A) | 1,44 |
| Hatásfok 100%-os terhelésnél (%) | 71 |
| Teljesítménytényező 100%-os terhelésnél | 0,75 |
| Indítási és nyomatékjellemzők | |
| Indítónyomaték aránya (LRT/RLT) | 2,3 |
| Billenőnyomaték aránya (BDT/RLT) | 2,4 |
| Indítóáram aránya (LRA/RLA) | 5,2 |
| Rotor tehetetlenségi nyomatéka (kg·m²) | 0,0018 |
| Alkalmazandó szabványok | |
| Specifikáció | IEC60034-1 |
| Vizsgálat | IEC60034-2 |
| Zaj | IEC60034-9 |
| Rezgés | IEC60034-14 |
| Szerkezeti és üzemi adatok | |
| Beépítési forma | B3, B5, B14, B14B, B34, B35 |
| Üzemmód | S1 (S2, S3, S4 – S9 opcionális) |
| Terheléstípus | Parabolikus vagy lineáris görbe |
| Védettségi fokozat | IP55 |
| Szigetelési osztály | F |
| Hőmérséklet-emelkedési osztály | B |
| Hűtési mód | IC411 |
| Indítási mód | DOL, VFD, lágyindító |
| Forgásirány | Mindkettő |
| Rezgés (mm/s) | 2,8 |
| Kábelbevezetések | 2-M20X1.5 |
| Üzemi feltételek | |
| Környezeti hőmérséklet-tartomány | +65°C |
| Maximális telepítési magasság | legfeljebb 1000 m |
| Csomagolás és méretek | |
| Csomagolási méretek (mm) | 320*220*260 |
| Csomagtömeg (kg) | 10 |
| Csapágyak és kenés | |
| DE/NDE csapágyak | 6204-2Z/6204-2Z |
| Kenőanyag | 2. számú lítiumbázisú kenőzsír (hőmérsékleti osztály) |
A 80 mm-es vázméret mint szilárd alap egy kompakt ipari hajtáshoz
A 1AL-80M1-4 elektromos motor az 1AL OPTIMAL sorozatból háromfázisú aszinkron villanymotor, 0,55 kW teljesítménnyel, 230/400 V névleges feszültséggel és Delta/Y kapcsolással. 50 Hz frekvencián 1390 ford./perc névleges fordulatszámot ér el, és 4 pólusú kivitelű. A 80 mm-es vázméret, vagyis a 80 mm-es tengelymagasság jó egyensúlyt kínál a kompakt méretek és a mindennapi üzem mechanikai megbízhatósága között. Ez a kialakítás jól alkalmazható gyártógépekben, műszaki modulokban és önálló hajtásegységekben, ahol fontos az áttekinthető szerelés és az, hogy a hajtás megbízhatóan illeszkedjen a teljes rendszerbe.
A gyakorlatban ezt a modellt gyakran használják szállítószalagokhoz, csomagológépekhez, töltősorokhoz, címkézőrendszerekhez, válogató munkaállomásokhoz, ventilátoregységekhez, szivattyúmodulokhoz, keverőegységekhez, adagolóberendezésekhez, előtoló mechanizmusokhoz és anyagmozgató technológiákhoz. Az ilyen üzemekben fontos, hogy a hajtás egyenletesen működjön, ésszerű helyigényű legyen, és ismételt indítások vagy hosszabb terhelés mellett is megbízhatóan üzemeljen.
Teljesítmény és villamos értékek a stabil hálózati üzemhez
A 0,55 kW teljesítmény olyan gépekhez megfelelő, amelyek kompakt villanymotort igényelnek bizonyos üzemi tartalékkal. A névleges áram 2,50 A 230 V-on és 1,44 A 400 V-on, ami egyszerű integrálást tesz lehetővé a szokásos ipari rendszerekbe. A 71 %-os hatásfok és a 0,75-ös teljesítménytényező gazdaságos és kiegyensúlyozott működést támogat azokban az alkalmazásokban, ahol a motor rendszeresen a teljes műszak alatt vagy a gyártósor ritmusához igazodó ismétlődő ciklusokban működik.
Indításkor gyakorlati jelentősége van a 2,3-as indítónyomaték-aránynak, a 2,4-es billenőnyomaték-aránynak és az 5,2-es indítóáram-aránynak. Ez a kombináció előnyös ott, ahol a hajtás ismételten indul, könnyű vagy közepes terheléseket mozgat, és kiszámíthatóan kell viselkednie. A parabolikus vagy lineáris terhelési karakterisztikájú terheléstípus szélesíti a felhasználási lehetőségeket szállítórendszerekben, ventilátoroknál és olyan mechanizmusokban, amelyek ellenállása a munkaciklus során változik.
Vezérlés, forgásirány és reakció működés közben
Az 1AL-80M1-4 elektromos motor alkalmas DOL indításra, frekvenciaváltóval történő vezérlésre és lágyindító használatára. Ez nagyobb rugalmasságot biztosít az indítási folyamat beállításakor és a működés konkrét technológiához való igazításakor. Egyszerűbb gépeken közvetlen indítással működhet, míg érzékenyebb mechanizmusoknál a lágyabb indítás vagy a jobb fordulatszám-szabályozás előnyös. A motor mindkét irányban képes forogni, ami hasznos irányváltó mozgásoknál, adagolóegységeknél és olyan technológiai egységeknél, ahol a munkairány a folyamat fázisától függően változik.
Fontos üzemi jellemző továbbá a 0,0018 kg·m² rotor tehetetlenségi nyomaték. Ismételt indításokkal, lépésenkénti továbbítással vagy adagolt mozgással működő berendezésekben segít fenntartani a hajtás jó reakciókészségét és az egyenletes munkaciklust. Szállítószalagokban, csomagolómodulokban vagy töltőgépekben ez a tulajdonság közvetlenül befolyásolja a mechanikai rendszer stabilitását és a teljes gyártási folyamat egyenletességét.
Ellenállás az ipari használat körülményeivel szemben
A motor IP55 védettségű, ami segít megvédeni a belső részeket a portól és a fröccsenő víztől. Olyan üzemekben, ahol csomagolás, ömlesztett anyagok, folyadékok vagy a technológia rendszeres tisztítása fordul elő, ez a megbízhatóság fontos eleme. Az IC411 hűtés támogatja a stabil hőháztartást hosszabb terhelés során, az 1AL OPTIMAL sorozat váza pedig hatékony hőelvezetésre készült.
Az F szigetelési osztály és a B hőmérséklet-emelkedési osztály megfelelő alapot biztosít a motornak a mindennapi ipari üzemhez. Legfeljebb +65 °C környezeti hőmérsékletre és legfeljebb 1000 m tengerszint feletti magasságra tervezték. Az 1,0 szerviztényező és az S1, S2, S3, S4-S9 üzemmódok lehetővé teszik a folyamatos üzemet és a szakaszos működési ciklusokat egyaránt. Az 58 dB(A) zajszint és a 2,8 mm/s rezgés az A osztályban nyugodt mechanikai működést támogat, ami fontos azoknál a gépeknél, ahol az egyenletes járást és a szerkezet általános stabilitását is figyelik.
Mechanikai kialakítás és az alkalmazás gyakorlati oldala
Mind a DE, mind az NDE oldalon 6204-2Z csapágyak találhatók. A kenést a megfelelő hőmérsékleti osztályú 2. számú lítiumbázisú zsír biztosítja. A fél retesszel történő kiegyensúlyozás fontos szíjtárcsák, tengelykapcsolók és más erőátviteli elemek felszerelésekor, ahol lényeges az egyenletes járás és a megbízható mechanikai kapcsolat. Az elektromos bekötéshez 2-M20X1.5 kábelbevezetés van előkészítve, ami megkönnyíti a szabványos ipari megoldásokba való integrálást.
Az 1AL OPTIMAL sorozat a VYBO Electric egyik legkelendőbb termékcsaládja, több mint 30 000 iparban telepített egységgel. Az 1AL OPTIMAL sorozat a VYBO Electric legkelendőbb villanymotorjai közé tartozik, és több mint 30 000 telepített egységgel rendelkezik az iparban. A sorozat nagyon jó ár-érték arányáról, bevált minőségéről, nagy kompatibilitásáról és gyors üzembe helyezéséről ismert. A termékcsalád a mindennapi használat szempontjából fontos megoldásokat is tartalmaz, például megerősített kapocsdobozt, a kapocsdoboz javított IP55 védelmét és acél ventilátorburkolatot. A telepítéshez az IM B3, IM B35, IM B5, IM B14, IM B34 kivitelek használhatók. A 10 kg-os csomagolt tömeg és a 320 × 220 × 260 mm-es csomagolási méretek a tárolás, szállítás és szervizcsere során is megkönnyítik a kezelést. Az 1AL-80M1-4 elektromos motor ezért megfelelő választás olyan üzemek számára, amelyek kompakt, háromfázisú hajtást igényelnek IP55 védelemmel, szilárd mechanikai alappal és megbízható mindennapi működéssel.





