Háromfázisú elektromos motor: 1AL-71M2-4, 0,37 kW
| Alapvető műszaki adatok | |
| Motortípus | 1AL-71M2-4 |
| Névleges teljesítmény (kW) | 0,37 |
| Vázméret (mm) | 71 |
| Pólusok száma | 4 |
| Névleges fordulatszám (ford./perc) | 1340 |
| Frekvencia (Hz) | 50 |
| Elektromos paraméterek | |
| Névleges feszültség (V) | 230/400 |
| Kapcsolás | △/Y |
| Névleges áram 230 V (A) | 1,91 |
| Névleges áram 400 V (A) | 1,1 |
| Hatásfok 100%-os terhelésnél (%) | 67 |
| Teljesítménytényező 100%-os terhelésnél | 0,75 |
| Indítási és nyomatékjellemzők | |
| Indítónyomaték aránya (LRT/RLT) | 2,2 |
| Billenőnyomaték aránya (BDT/RLT) | 2,1 |
| Indítóáram aránya (LRA/RLA) | 5,2 |
| Rotor tehetetlenségi nyomatéka (kg·m²) | 0,0013 |
| Alkalmazandó szabványok | |
| Specifikáció | IEC60034-1 |
| Vizsgálat | IEC60034-2 |
| Zaj | IEC60034-9 |
| Rezgés | IEC60034-14 |
| Szerkezeti és üzemi adatok | |
| Beépítési forma | B3, B5, B14, B14B, B34, B35 |
| Üzemmód | S1 (S2, S3, S4 – S9 opcionális) |
| Terheléstípus | Parabolikus vagy lineáris görbe |
| Védettségi fokozat | IP55 |
| Szigetelési osztály | F |
| Hőmérséklet-emelkedési osztály | B |
| Hűtési mód | IC411 |
| Indítási mód | DOL, VFD, lágyindító |
| Forgásirány | Mindkettő |
| Rezgés (mm/s) | 2,8 |
| Kábelbevezetések | 2-M20X1.5 |
| Üzemi feltételek | |
| Környezeti hőmérséklet-tartomány | +65°C |
| Maximális telepítési magasság | legfeljebb 1000 m |
| Csomagolás és méretek | |
| Csomagolási méretek (mm) | 260*170*215 |
| Csomagtömeg (kg) | 6,3 |
| Csapágyak és kenés | |
| DE/NDE csapágyak | 6202-2Z/6202-2Z |
| Kenőanyag | 2. számú lítiumbázisú kenőzsír (hőmérsékleti osztály) |
1AL-71M2-4 elektromos motor termelési és anyagmozgatási egységek rendszeres üzeméhez
Az 1AL-71M2-4 elektromos motor az 1AL OPTIMAL sorozat háromfázisú aszinkron motorja, 0,37 kW teljesítménnyel, 230/400 V névleges feszültséggel és delta/csillag kapcsolással. 50 Hz frekvencián 1340 ford./perc névleges fordulatszámot ér el, és 4 pólusú kivitelű. A 71 mm-es váz, vagyis a 71 mm-es tengelymagasság olyan gépekhez és technológiai modulokhoz megfelelő, ahol kompakt hajtásbeépítés, jó szerelési hozzáférhetőség és megbízható működés szükséges ismétlődő munkaciklusokban.
Ez a modell természetes módon használható szállítószalagokban, adagolóegységekben, csomagolóberendezésekben, címkézőmodulokban, válogatómechanizmusokban, könnyebb keverőegységekben, ventilátoregységekben, szivattyúmodulokban, adagolórendszerekben, zárómechanizmusokban, laboratóriumi berendezésekben és automatizált munkaállomásokon. Az ilyen alkalmazásokban fontos, hogy a motor egyenletesen járjon, nehézség nélkül integrálható legyen a sorba, és a hosszabb üzemet, valamint az ismételt indításokat is kezelje szükségtelenül durva mechanikai reakció nélkül.
Kompakt ipari gépekhez megfelelő teljesítményszint
A 0,37 kW teljesítmény praktikus választás ott, ahol a hajtásnak már érezhető tartalékra van szüksége rendszeres működéshez, ugyanakkor kompakt méretet és egyszerű szerelhetőséget kell megőriznie. A névleges áram 1,91 A 230 V-on és 1,1 A 400 V-on, így a motor jól integrálható szabványos ipari rendszerekbe. A 67 %-os hatásfok és a 0,75-ös teljesítménytényező kiegyensúlyozott működést támogat olyan berendezésekben, ahol a hajtás hosszú ideig a gép stabil részeként dolgozik.
Indításkor fontos, hogy az indítónyomaték aránya 2,2, a billenőnyomaték aránya 2,1, az indítóáram aránya pedig 5,2 legyen. A gyakorlatban ez előnyös olyan berendezéseknél, amelyeket rendszeresen indítanak, könnyű vagy közepes terhelést visznek, és felesleges ütések nélkül kiszámítható viselkedést kell fenntartaniuk. A parabolikus vagy lineáris terhelési karakterisztika tovább bővíti az alkalmazhatóságot változó ellenállású technológiákban, anyagmozgatásban és áramló közegekkel végzett munkában.
Csendes működés a naponta üzemelő technológiákban
Kisebb és közepes gépeknél minden pontatlanság, túlzott zaj vagy nem kívánt rezgés gyorsan észrevehető. Az 1AL-71M2-4 modell ezért 55 dB(A) zajszinttel és 2,8 mm/s rezgéssel, A osztályban működik. Ez a kialakítás segíti a sor nyugodt üzemét, és korlátozza a rezgések átadását a berendezés vázára. Válogatómodulokban, csomagológépekben, szállítópályákon vagy átadómechanizmusokban a nyugodt mechanikai reakció az egész technológia stabilitásához is fontos.
A 0,0013 kg·m² rotor-tehetetlenségi nyomaték szintén jelentős. Rendszeres indításokkal, leállásokkal vagy rövid munkaszekvenciákkal működő alkalmazásokban hozzájárul a hajtás jó reakciójához. Ismétlődő adagolás, léptetett előtolás vagy periodikus anyagmozgatás során ez a tulajdonság közvetlenül befolyásolja a munkaciklus egyenletességét és ismételhetőségét.
Ellenállás porral, hővel és normál terheléssel szemben
Az 1AL-71M2-4 IP55 védettséggel rendelkezik, amely segít megóvni a motor belső részeit a portól és a fröccsenő víztől. Ez praktikus olyan üzemekben, ahol anyagokat mozgatnak, csomagolnak vagy válogatnak, illetve ahol a hajtás nagyobb szennyeződésnek kitett technikai egységben helyezkedik el. Az IC411 hűtés stabil hőháztartást támogat, az 1AL OPTIMAL sorozat váza pedig hatékony hőelvezetésre készült.
A motor F szigetelési osztályt és B hőmérséklet-emelkedési osztályt használ. Legfeljebb +65 °C környezeti hőmérsékletre és legfeljebb 1000 m telepítési magasságra tervezték. Az 1,0 szerviztényező és az S1, S2, S3, S4-S9 üzemmódok folyamatos és szakaszos folyamatokban egyaránt lehetővé teszik a használatot. Ez hasznos olyan üzemekben, ahol az egyik gép megszakítás nélkül működik, a másik pedig ismételt szekvenciákat végez a sor ritmusa vagy a vezérlés igénye szerint.
Mechanikai szerelés és vezérlés az ipari gyakorlathoz igazodva
A DE és NDE oldalon 6202-2Z csapágyak találhatók. A kenést a megfelelő hőmérsékleti osztályú 2. számú lítiumbázisú zsír biztosítja. A fél reteszes kiegyensúlyozás támogatja szíjtárcsák, tengelykapcsolók és más erőátviteli elemek megbízható szerelését. A mechanikai alkatrészek felszerelésekor az egyenletes járás fontos a hosszú távú stabilitás és a teljes egység nyugodt viselkedése szempontjából.
A motor alkalmas DOL közvetlen indításra, frekvenciaváltós szabályozásra és lágyindítóval történő üzemeltetésre. Ennek köszönhetően egyszerűbb és igényesebb üzemi követelményekhez egyaránt hozzáigazítható. A motor mindkét forgásirányban működhet, ami bővíti az alkalmazást irányváltó mechanizmusokban, kétirányú adagolásban és olyan technológiai egységekben, ahol a munkairány a folyamat fázisa szerint változik. Az elektromos csatlakozáshoz 2-M20X1.5 kábelbevezetés van előkészítve.
Az 1AL OPTIMAL sorozat mint bevált ipari megoldás
Az 1AL OPTIMAL a VYBO Electric egyik legnagyobb darabszámban értékesített sorozata, több mint 30 000 telepített egységgel az iparban. Az 1AL OPTIMAL a VYBO Electric legkeresettebb villanymotorjai közé tartozik. Professzionális, alumíniumvázas kisfeszültségű megoldás normál és igényes üzemekhez, nagyon jó ár-érték aránnyal, bevált minőséggel és magas kompatibilitással. Több mint 30 000 egység működik az iparban, ami megerősíti, hogy a sorozat hosszú távon is bizonyított valós üzemi körülmények között. Szereléshez az IM B3, IM B35, IM B5, IM B14, IM B34 kivitelek használhatók.
A logisztikai oldal is praktikus. A csomagolt tömeg 6,3 kg, a csomagolási méret 260 × 170 × 215 mm, így a kezelés szerelés, tárolás és szervizcsere során egyszerű marad. Az 1AL-71M2-4 elektromos motor ezért megfelelő választás olyan üzemekhez, amelyek kompakt háromfázisú hajtást, IP55 védelmet, kiegyensúlyozott működést és megbízható műszaki alapot igényelnek a mindennapi ipari használathoz.





