Háromfázisú elektromos motor: 1AL-63M2-4, 0,18 kW
| Alapvető műszaki adatok | |
| Motortípus | 1AL-63M2-4 |
| Névleges teljesítmény (kW) | 0,18 |
| Vázméret (mm) | 63 |
| Pólusok száma | 4 |
| Névleges fordulatszám (ford./perc) | 1310 |
| Frekvencia (Hz) | 50 |
| Elektromos paraméterek | |
| Névleges feszültség (V) | 230/400 |
| Kapcsolás | △/Y |
| Névleges áram 230 V (A) | 1,03 |
| Névleges áram 400 V (A) | 0,59 |
| Hatásfok 100%-os terhelésnél (%) | 60 |
| Teljesítménytényező 100%-os terhelésnél | 0,73 |
| Indítási és nyomatékjellemzők | |
| Indítónyomaték aránya (LRT/RLT) | 2,2 |
| Billenőnyomaték aránya (BDT/RLT) | 2,1 |
| Indítóáram aránya (LRA/RLA) | 4,4 |
| Rotor tehetetlenségi nyomatéka (kg·m²) | 0,0006 |
| Alkalmazandó szabványok | |
| Specifikáció | IEC60034-1 |
| Vizsgálat | IEC60034-2 |
| Zaj | IEC60034-9 |
| Rezgés | IEC60034-14 |
| Szerkezeti és üzemi adatok | |
| Beépítési forma | B3, B5, B14, B14B, B34, B35 |
| Üzemmód | S1 (S2, S3, S4 – S9 opcionális) |
| Terheléstípus | Parabolikus vagy lineáris görbe |
| Védettségi fokozat | IP55 |
| Szigetelési osztály | F |
| Hőmérséklet-emelkedési osztály | B |
| Hűtési mód | IC411 |
| Indítási mód | DOL, VFD, lágyindító |
| Forgásirány | Mindkettő |
| Rezgés (mm/s) | 2,8 |
| Kábelbevezetések | 2-M20X1.5 |
| Üzemi feltételek | |
| Környezeti hőmérséklet-tartomány | +65°C |
| Maximális telepítési magasság | legfeljebb 1000 m |
| Csomagolás és méretek | |
| Csomagolási méretek (mm) | 235*140*185 |
| Csomagtömeg (kg) | 4,7 |
| Csapágyak és kenés | |
| DE/NDE csapágyak | 6201-2Z/6201-2Z |
| Kenőanyag | 2. számú lítiumbázisú kenőzsír (hőmérsékleti osztály) |
Stabil hajtás rendszeres munkaciklusú technológiákhoz
Az 1AL-63M2-4 elektromos motor az 1AL OPTIMAL sorozat háromfázisú aszinkron motorja, amelyet olyan alkalmazásokhoz terveztek, ahol a hajtásnak megbízhatóan és csendesen kell működnie anélkül, hogy szükségtelenül nagy beépítési helyet igényelne. A 0,18 kW teljesítmény, a 230/400 V névleges feszültség és a delta/csillag kapcsolás alkalmassá teszi ezt a modellt kisebb és közepesen terhelt ipari mechanizmusokhoz. 50 Hz frekvencián 1310 ford./perc névleges fordulatszámot ér el, a 4 pólusú kivitel pedig egyenletes működést támogat ott, ahol fontos a sima erőátvitel és a hosszú távú üzembiztonság.
A 63-as vázméret olyan konstrukciókhoz megfelelő, ahol fontos a kompakt méret és az egyszerű beépítés meglévő gépbe. Az 1AL-63M2-4 elektromos motor természetes alkalmazási területei az adagolótechnológiák, szállítómodulok, csomagológépek, címkézősorok, válogatómechanizmusok, kisebb keverőegységek, ventilátoregységek, szivattyúegységek, adagolórendszerek, zárórendszerek, laboratóriumi berendezések és különféle automatizált munkaállomások. Az ilyen megoldásokban gyakran döntő, hogy a motor egyenletesen működjön és jól illeszkedjen a termelés mindennapi ritmusába.
Paraméterek, amelyek üzembiztonságot adnak a technológiának
A motor névleges árama 1,03 A 230 V-on és 0,59 A 400 V-on. Hatásfoka 60 %, teljesítménytényezője 0,73. Az indítónyomaték 2,2-es, a billenőnyomaték 2,1-es és az indítóáram 4-es aránya közvetlenül fontos az indítási mód kiválasztásakor és a hajtott berendezéshez vezető mechanikai kapcsolat tervezésekor. Ha megbízható indítás szükséges instabil hajtási viselkedés nélkül, ezek az értékek fontos alapot jelentenek.
Az 52 dB(A) zajszint kulturált működést támogat, ami különösen értékes a kezelőhöz közelebb elhelyezett gépeknél vagy olyan gyártási területeken, ahol egyszerre több mechanizmus dolgozik. A rotor 0,0006 kg·m² tehetetlenségi nyomatéka megfelelő rendszeres indításokkal, leállásokkal vagy rövid munkaciklussal működő berendezésekhez. Ismételt mozgások, adagolás vagy anyagmozgatás során ez az érték segít fenntartani a hajtás jó reakcióját és a teljes egység kiszámítható viselkedését.
A tartósság a valós üzemben is számít
Ipari környezetben nem a teljesítmény az egyetlen döntő tényező. Az is fontos, hogy a motor megbízhatóan működjön normál üzemeltetési körülmények között, ahol por, hő, rezgés és mindennapi terhelés van jelen. Az 1AL-63M2-4 modell IP55 védettséggel rendelkezik, amely segít megóvni a motor belső részeit a portól és a fröccsenő víztől. Ez praktikus csomagolóüzemekben, szállítórendszerekben, anyagmozgató gépekben és technikai egységekben, ahol a motor zárt és nyitottabb konstrukciók részeként egyaránt működhet.
A hőstabilitást az IC411 hűtés biztosítja. A motor F szigetelési osztályt és B hőmérséklet-emelkedési osztályt használ, ami megfelelő kombináció hosszú távú ipari működéshez. Legfeljebb +65 °C környezeti hőmérsékleten és legfeljebb 1000 m telepítési magasságon használható. A rezgés 2,8 mm/s A osztályban, így a motor nyugodt mechanikai működést támogat és csökkenti a nem kívánt rezgések átadását a gépvázra. Finomabb beállítású vagy rendszeresen ismétlődő működésű gépeknél ez az üzemi stabilitás hasznos eleme.
Vezérlés, csapágyak és rugalmas szerelhetőség
Az elektromos motor alkalmas DOL közvetlen indításra, frekvenciaváltós vezérlésre és lágyindítóval történő üzemeltetésre. Ez a kombináció a közvetlen csatlakozástól a konkrét gép igényeinek megfelelő, pontosabb indításvezérlésig bővíti a lehetőségeket. A forgásirány mindkét irányban lehetséges, ami megkönnyíti a használatot irányváltó mechanizmusokban, kétirányú adagolásokban és olyan technológiákban, ahol a mozgás a munkafolyamat fázisa szerint változik.
A DE és NDE oldalon 6201-2Z csapágyak találhatók. A kenést megfelelő hőmérsékleti osztályú 2. számú lítiumbázisú zsír biztosítja. A fél reteszes kiegyensúlyozás támogatja az erőátviteli elemek megbízható szerelését és az egyenletes működést a berendezés más részeivel kialakított mechanikai kapcsolatban. A motor 2-M20X1.5 kábelbevezetéssel készül; a 4,7 kg csomagolt tömeg és a 235 × 140 × 185 mm csomagolási méret megkönnyíti a kezelést szerelés, tárolás és karbantartás során.
Az 1AL OPTIMAL a VYBO Electric egyik legkeresettebb megoldása, és az iparban bevált, nagyon jó ár-érték arányú platformot képvisel. A sorozat gyors üzembe helyezéséről, magas kompatibilitásáról és az igény szerinti különféle módosítási lehetőségekről ismert. A telepítés során az IM B3, IM B35, IM B5, IM B14, IM B34 kivitelek használhatók. Az 1AL-63M2-4 modell ezért megfelelő választás olyan üzemekhez, amelyek kompakt háromfázisú villanymotort, IP55 védelmet, egyenletes működést és megbízható mindennapi munkára kész műszaki paramétereket igényelnek.





