Háromfázisú elektromos motor: 1AL-132S2-2, 7,5 kW
| Alapvető műszaki adatok | |
| Motortípus | 1AL-132S2-2 |
| Névleges teljesítmény (kW) | 7,5 |
| Vázméret (mm) | 132 |
| Pólusok száma | 2 |
| Névleges fordulatszám (ford./perc) | 2900 |
| Frekvencia (Hz) | 50 |
| Elektromos paraméterek | |
| Névleges feszültség (V) | 400/690 |
| Kapcsolás | △/Y |
| Névleges áram 380 V (A) | 14,9 |
| Névleges áram 400 V (A) | 14,15 |
| Névleges áram 415 V (A) | 13,56 |
| Névleges áram 690 V (A) | 8,20 |
| Hatásfok 100%-os terhelésnél (%) | 87 |
| Hatásfokosztály | nincs IE-besorolás |
| Teljesítménytényező 100%-os terhelésnél | 0,88 |
| Indítási és nyomatékjellemzők | |
| Indítónyomaték aránya (LRT/RLT) | 2,3 |
| Billenőnyomaték aránya (BDT/RLT) | 2,2 |
| Indítóáram aránya (LRA/RLA) | 7,5 |
| Rotor tehetetlenségi nyomatéka (kg·m²) | 0,0499 |
| Alkalmazandó szabványok | |
| Specifikáció | IEC60034-1 |
| Vizsgálat | IEC60034-2 |
| Zaj | IEC60034-9 |
| Rezgés | IEC60034-14 |
| Szerkezeti és üzemi adatok | |
| Beépítési forma | B3, B5, B14, B14B, B34, B35 |
| Üzemmód | S1 (S2, S3, S4 – S9 opcionális) |
| Terheléstípus | Parabolikus vagy lineáris görbe |
| Védettségi fokozat | IP55 |
| Szigetelési osztály | F |
| Hőmérséklet-emelkedési osztály | B |
| Hűtési mód | IC411 |
| Indítási mód | DOL, VFD, lágyindító |
| Forgásirány | Mindkettő |
| Rezgés (mm/s) | 2,8 |
| Kábelbevezetések | 2-M32X1.5 |
| Üzemi feltételek | |
| Környezeti hőmérséklet-tartomány | +65°C |
| Maximális telepítési magasság | legfeljebb 1000 m |
| Csomagolás és méretek | |
| Csomagolási méretek (mm) | 500*290*340 |
| Csomagtömeg (kg) | 43 |
| Csapágyak és kenés | |
| DE/NDE csapágyak | 6308-2Z/6308-2Z |
| Kenőanyag | 2. számú lítiumbázisú kenőzsír (hőmérsékleti osztály) |
1AL-132S2-2 7,5 kW villanymotor olyan üzemekhez, ahol a hajtásnak nagy munkatempó mellett is fenn kell tartania a teljesítményt
Ha egy gyártósor megállás nélkül működik, a szellőzésnek stabil teljesítményt kell fenntartania, a szivattyú- vagy szállítástechnikának pedig nem szabad kiesnie a ritmusból, a hajtás minősége nagyon gyorsan megmutatkozik. A VYBO Electric 1AL-132S2-2 villanymotor pontosan ilyen környezetre készült. Ez egy háromfázisú aszinkron villanymotor 7,5 kW teljesítménnyel, 2 pólusú kivitelben, 2900 ford./perc névleges fordulatszámmal, 50 Hz frekvencián. A 400/690 V névleges feszültség és a delta/csillag kapcsolás ipari felhasználásra alkalmas, ahol megbízható működés, stabil mechanikai teljesítmény és biztonság várható el a mindennapi terhelés mellett.
A 132-es keretméret szilárd alapot ad ennek a modellnek olyan technológiákban, amelyek már jelentősebb teljesítményt igényelnek, miközben észszerű beépítési méreteket szeretnének megtartani. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a motor alkalmas szállítórendszerekhez, ventilátoregységekhez, elszívóberendezésekhez, keringtető szivattyúkhoz, töltőállomásokhoz, keverőtechnikához, adagolóegységekhez, csomagolósorokhoz, válogatómechanizmusokhoz, anyagmozgató munkaállomásokhoz, szerelőegységekhez és műszaki kiszolgáló rendszerekhez. Mindezekben az alkalmazásokban fontos, hogy a hajtás gyorsan, egyenletesen és szükségtelen üzemi kompromisszumok nélkül működjön.
Itt a teljesítménytartalék is számít
7,5 kW teljesítménynél a motortól többet várunk el a megbízható indulásnál. Fontos az is, hogy a teljes műszak alatt egyenletes munkaterhelést viseljen, miközben nyugodt járást tart fenn. Az 1AL-132S2-2 teljesítménytényezője 0,88, hatásfoka pedig 87%, így erős alapot nyújt azokhoz a technológiákhoz, amelyek nagy fordulatszámú hajtást és jó üzemi eredményt igényelnek. A névleges áram 13,56 A 400 V-on és 8,20 A 690 V-on, ami fontos adat a tápellátás méretezéséhez és a berendezés elektromos részének helyes beállításához.
Az indítási paraméterek szintén kiemelten fontosak. A 2,2-es indítónyomaték-arány, a 2,3-as billenőnyomaték-arány és a 7,5-ös indítóáram-arány olyan motort ír le, amely határozottan képes átmenni üzemi állapotba. Olyan berendezésekben, ahol ventilátort, szivattyút, szállítórendszert vagy rendszeres ciklusú technológiai egységet hajt, ez az indítási biztonság az egész üzem egyenletesebb működésében jelenik meg. Az eredmény nemcsak papíron létező teljesítmény, hanem nagyobb üzemi kiszámíthatóság is.
A technológia valós ritmusához alkalmazkodó működés
Az 1AL-132S2-2 alkalmas S1, S2, S3 és S4-S9 üzemmódokra. Így folyamatos folyamatokban és olyan berendezésekben egyaránt használható, ahol a motort rendszeresen bekapcsolják, megszakítják a működését vagy változó terhelés mellett üzemeltetik. Az 1,0 szolgáltatási tényező a névleges üzemi feltételeknek felel meg, a parabolikus vagy lineáris terhelési karakterisztika pedig szélesíti a felhasználhatóságot különböző ipari mechanizmusokban.
Ezeknek a tulajdonságoknak valós gyakorlati értékük van. A szállítósorok stabil anyagtovábbítást, a szellőzés egyenletes járást, a szivattyúegységek megbízható teljesítményt, a keverőtechnológiák pedig szabályos munkaritmust igényelnek. Egy ilyen kategóriájú motornak többet kell tudnia egy egyszeri indításnál. Hosszabb üzemidő, változó terhelés és olyan működés mellett is meg kell őriznie az üzembiztonságot, ahol a tempót maga a gyártási folyamat határozza meg. Itt válik egyértelművé a szerkezetileg robusztus és üzemi szempontból kiegyensúlyozott hajtás előnye.
Tartósság szükségtelen gyenge pontok nélkül
A motor alumíniumházzal készül és IP55 védettséggel működik, amely védelmet nyújt por és vízsugár ellen. Normál és igényesebb ipari körülmények között egyaránt fontos alapja a megbízhatóságnak. Az IC411 hűtés nagyobb munkaterhelés mellett is segít stabil hőháztartást fenntartani. Az F szigetelési osztály és a B hőmérséklet-emelkedési osztály teljessé teszi a rendszeres gyártási, gépipari és műszaki üzemi használatra kész motor műszaki profilját.
Mechanikai szempontból a motor rezgési sebessége 2,8 mm/s az A osztályban, zajszintje pedig 80 dB(A). A forgásirány mindkét irányú lehet, ami megkönnyíti az univerzális és irányváltó megoldások kialakítását. A kiegyensúlyozás fél retesszel történik. A DE és NDE oldalon 6308-2Z csapágyakat alkalmaznak, a kenést pedig 2. számú lítiumbázisú zsír biztosítja. Ez a kialakítás megbízható mechanikai alapot ad a motornak a hosszú távú munkavégzéshez.
Olyan szerelési megoldás, amely teret hagy a berendezés kialakításának
Ebben a teljesítményosztályban az is fontos, milyen könnyen integrálható a motor a technológiába. Az 1AL-132S2-2 modell 2-M32X1.5 kábelbevezetőkkel van felszerelve. Az 500 × 290 × 340 mm csomagolási méret és a 43 kg csomagolt tömeg fontos a logisztika, az anyagmozgatás és a szervizbeavatkozások tervezése szempontjából. A rotor 0,0499 kg·m² tehetetlenségi nyomatéka szintén hozzájárul a motor indításkori és üzemállapot-változáskori viselkedésének megítéléséhez.
Az 1AL OPTIMAL sorozat IM B3, IM B35, IM B5, IM B14 és IM B34 szerelési kivitelben érhető el, ami bővíti a beépítési lehetőségeket új gépekben és korszerűsített technológiákban egyaránt. Az 1AL OPTIMAL platform nagy kompatibilitásáról, bizonyított minőségéről és kiváló ár-érték arányáról ismert. Gyakorlati előnyei közé tartoznak a kompatibilis lábak, az első pajzs cseréjének lehetősége, a megerősített kapocsdoboz, az IP55 kapocsdobozfedél továbbfejlesztett tömítése, az acél ventilátorburkolat, a hűtési hatásfok növelésére gondosan kialakított ház és a megerősített csapágyak. A motor alkalmas DOL közvetlen indításra, az üzemi igényektől függően pedig frekvenciaváltóval vagy lágyindítóval történő vezérlésre is.
Az 1AL-132S2-2 villanymotor olyan üzemek megoldása, amelyek nem akarnak kompromisszumot kötni a fordulatszám, a teljesítmény és a megbízhatóság között. Olyan berendezésekben, ahol a hajtásnak nap mint nap intenzív munkatempót kell kezelnie, miközben stabil működést tart fenn, meggyőző kombinációját nyújtja a teljesítménytartaléknak, a robusztus kialakításnak és a valódi ipari felhasználásra való gyakorlati felkészültségnek.





