Háromfázisú elektromos motor: 1AL-71M1-2, 0,37 kW
| Alapvető műszaki adatok | |
| Motortípus | 1AL-71M1-2 |
| Névleges teljesítmény (kW) | 0,37 |
| Vázméret (mm) | 71 |
| Pólusok száma | 2 |
| Névleges fordulatszám (ford./perc) | 2755 |
| Frekvencia (Hz) | 50 |
| Elektromos paraméterek | |
| Névleges feszültség (V) | 230/400 |
| Kapcsolás | △/Y |
| Névleges áram 230 V (A) | 1,67 |
| Névleges áram 400 V (A) | 0,96 |
| Hatásfok 100%-os terhelésnél (%) | 69 |
| Teljesítménytényező 100%-os terhelésnél | 0,81 |
| Indítási és nyomatékjellemzők | |
| Indítónyomaték aránya (LRT/RLT) | 2,2 |
| Billenőnyomaték aránya (BDT/RLT) | 2,3 |
| Indítóáram aránya (LRA/RLA) | 6,1 |
| Rotor tehetetlenségi nyomatéka (kg·m²) | 0,00075 |
| Alkalmazandó szabványok | |
| Specifikáció | IEC60034-1 |
| Vizsgálat | IEC60034-2 |
| Zaj | IEC60034-9 |
| Rezgés | IEC60034-14 |
| Szerkezeti és üzemi adatok | |
| Beépítési forma | B3, B5, B14, B14B, B34, B35 |
| Üzemmód | S1 (S2, S3, S4 – S9 opcionális) |
| Terheléstípus | Parabolikus vagy lineáris görbe |
| Védettségi fokozat | IP55 |
| Szigetelési osztály | F |
| Hőmérséklet-emelkedési osztály | B |
| Hűtési mód | IC411 |
| Indítási mód | DOL, VFD, lágyindító |
| Forgásirány | Mindkettő |
| Rezgés (mm/s) | 2,8 |
| Kábelbevezetések | 2-M20X1.5 |
| Üzemi feltételek | |
| Környezeti hőmérséklet-tartomány | +65°C |
| Maximális telepítési magasság | legfeljebb 1000 m |
| Csomagolás és méretek | |
| Csomagolási méretek (mm) | 260*170*215 |
| Csomagtömeg (kg) | 6 |
| Csapágyak és kenés | |
| DE/NDE csapágyak | 6202-2Z/6202-2Z |
| Kenőanyag | 2. számú lítiumbázisú kenőzsír (hőmérsékleti osztály) |
1AL-71M1-2 elektromos motor, 0,37 kW olyan berendezésekhez, ahol fontos az egyenletes járás és az üzembiztonság
Kisebb és közepesen könnyű ipari hajtásoknál alapvető, hogy a motor ne csak kompakt legyen, hanem a teljes munkacikluson keresztül egyenletesen tudjon működni. A VYBO Electric 1AL-71M1-2 elektromos motorja pontosan ilyen alkalmazásokra készült. Ez egy háromfázisú aszinkron villanymotor 0,37 kW teljesítménnyel, 2 pólusú kivitelben, 2755 ford./perc névleges fordulatszámmal 50 Hz frekvencián. A 230/400 V névleges feszültség és a delta/csillag kapcsolás egyszerű integrációt tesz lehetővé a szabványos ipari háromfázisú rendszerekbe.
A 71-es vázméret praktikus alapot biztosít olyan technológiákhoz, ahol rendszeres működésre, megbízható indításra és jó mindennapi tartósságra van szükség. A 0,37 kW teljesítményszint különösen érdekes ott, ahol a hajtás már jelentősebb munkafeladatot lát el, de továbbra is helytakarékos megoldás szükséges. Sorozatfolyamatokban, kiegészítő gyártási műveletekben vagy ismételt indításokkal működő technológiákban ez a motor nagyon jó egyensúlyt kínál a méret, az üzembiztonság és a gyakorlati használhatóság között.
Jó választás, ha az indítás és az egyenletes üzem váltakozik
Az 1AL-71M1-2 modell 0,81 teljesítménytényezővel és 69 % hatásfokkal működik. A névleges áram 1,67 A 230 V mellett és 0,96 A 400 V mellett, ami pontos alapot ad a tervezőknek és szerviztechnikusoknak a megfelelő villamos méretezéshez. Ebben a teljesítményosztályban a gyakorlatban azonban gyakran az indítási jellemzők és a terhelésváltozásokra adott reakció a döntő. A 2,2-es indítónyomaték-arány, a 2,3-as maximális nyomatékarány és a 6,1-es indítóáram-arány azt mutatja, hogy a motor biztosan, feleslegesen ingadozó viselkedés nélkül kezeli az üzemi indításokat.
Ez különösen fontos olyan berendezéseknél, amelyek nem egyetlen állandó üzemmódban működnek. Adagolók, szállítópálya-ágak, csomagolómodulok, szellőztetőegységek vagy adagolómechanizmusok gyakran olyan ritmusban dolgoznak, ahol az indítás, az egyenletes járás és a terhelésváltozás rendszeresen váltja egymást. Pontosan ilyen környezetben válik láthatóvá a különbség egy pusztán forgó motor és egy olyan motor között, amely segíti a technológia egyenletes és megbízható működését.
Valós termeléshez közeli üzemmódok
Az 1AL-71M1-2 az S1, S2, S3 és S4-S9 üzemmódokhoz alkalmas. Ez azt jelenti, hogy folyamatos üzemben, illetve szakaszos vagy ciklikus terhelésű technológiákban egyaránt használható. Az 1,0 szerviztényező a névleges munkakörülményeknek felel meg, a parabolikus vagy lineáris terhelési karakterisztika pedig eltérő ellenállási jellemzőkkel rendelkező berendezésekben bővíti az alkalmazási lehetőségeket.
A mindennapi termelés szempontjából ez gyakorlati előny. Sok üzemben a motor nem egyszerűen egy egyenletesen működő mechanizmust hajt. Gyakran olyan folyamat része, ahol az adagolás, betáplálás, elszívás, keverés vagy anyagmozgatás rövidebb időközönként váltakozik. A teljes technológia zavartalan működéséhez fontos, hogy ilyen üzemi ritmusban is lehessen számítani a motorra.
Tartósság, amelynek valódi jelentősége van az iparban
A motor alumíniumvázzal és IP55 védettséggel készül. Ez por és vízsugarak elleni védelmet jelent, ami rendkívül fontos a műhelyek, gyártócsarnokok és műszaki helyiségek mindennapi üzemében. Az IC411 hűtés hosszabb működés során stabil hőháztartást támogat, és igényesebb munkakörülmények között is hozzájárul a megbízható járáshoz. Az F szigetelési osztály és a B hőmérséklet-emelkedés teszi teljessé a rendszeres ipari használatra előkészített motor képét.
Az egyenletes működést 2,8 mm/s rezgési sebesség A osztályban és 64 dB(A) zajszint támogatja. Kisebb gyártósorok részét képező vagy a kezelő közelében elhelyezett berendezéseknél ez gyakorlati jelentőségű érték. A motor mindkét irányban foroghat, ami univerzális vagy irányváltó mechanizmusokban bővíti az alkalmazási lehetőségeket. A kiegyensúlyozás fél retesszel történik. A DE és NDE oldalon egyaránt 6202-2Z csapágyakat alkalmaznak, kenésükhöz 2. számú lítiumbázisú zsír szolgál.
Ahol ez a modell természetesen illeszkedik a feladathoz
A 0,37 kW teljesítmény és a 2755 ford./perc fordulatszám ideálissá teszi a motort olyan technológiákhoz, amelyek gyors mechanikai teljesítményt és megbízható napi működést igényelnek. Jól használható kisebb szállítószalagokhoz, nyersanyag-adagolókhoz, csomagolóberendezésekhez, címkézőmodulokhoz, válogatóegységekhez és adagolóállomásokhoz. Ventilátoregységekben, elszívórendszerekben, keringetőszivattyúkban, könnyebb keverőkben, töltőmunkahelyeken, laboratóriumi berendezésekben, szerelősorokon, szervizmodulokban és termelési rendszerek segédhajtóműveiben is jól alkalmazható.
A fő előny, hogy ez a motor nem túlméretezett elemként jelenik meg a gépben, hanem pontosan megválasztott hajtásként olyan feladatokhoz, ahol a megbízható munka, a jó integrálhatóság és a stabil működés számít. Korlátozott helyű berendezésekben ez jelentős üzemeltetési előny.
Az 1AL OPTIMAL platform előnyei felesleges bonyolultság nélkül
A modell az 1AL OPTIMAL sorozat része, amely bevált megoldásként ismert standard és igényesebb üzemekben egyaránt. A platform erősségei a magas kompatibilitás, a gyors és egyszerű üzembe helyezés, a bizonyított minőség és a nagyon jó ár-érték arány. A szerelés és integráció szempontjából az is fontos, hogy a sorozat IM B3, IM B35, IM B5, IM B14 és IM B34 kivitelekben érhető el. A motor 2-M20X1.5 kábelbevezetőkkel rendelkezik. A 260 × 170 × 215 mm csomagolási méret, 6 kg csomagolási tömeg és a rotor 0,00075 kg·m² tehetetlenségi nyomatéka kiegészíti a kezeléssel és mechanikai viselkedéssel kapcsolatos műszaki képet.
A motor alkalmas DOL indításra, valamint a konkrét technológia igénye esetén frekvenciaváltóval vagy lágyindítóval történő vezérlésre is. Az 1AL-71M1-2 ezért praktikus választás olyan ipari hajtásokhoz, ahol kompakt méret, stabil működés és rendszeres munkavégzésre való alkalmasság találkozik.





